default-logo
Duration: Bilgi İçin Arayınız

 20-25 Ağustos 2018◊

♦Büyük Göç Kenya Tur Programı♦

kenya_bayrak_resimleri

 • NAİROBİ :  Fil Yetimhanesi , Zürafa Yetiştirme Merkezi , Carnivore Restaurant , Nairobi Şehir Merkezi

 • NAİVASHA: Naivasha gölü ve Crescent Adası

 • MASAİ MARA:  

 1. GÜN İstanbul/Nairobi

     Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde 19:00’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayollarının TK sefer sayılı uçuşu ile 21:35’de Nairobi’ye uçuyoruz.

 1. GÜN Nairobi/Masai Mara

     Yerel saat ile 02:25’de Nairobi’ye varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel 4X4 jeeplerimizle 5 saatlik yolculuk sonrası hedefimiz , safarilerin bir numaralı adresi olarak gösterilen Masai Mara bölgesi. Yağmurlu mevsim sonrasında Mara da yemyeşil taze otların büyüdüğünü bilen otoburlar , Mara’nın 2 misli büyüklüğündeki Serengetiyi , boşaltarak buraya gelmek istiyorlar. Ancak kendilerini izleyen aslanlar, çıtalar, leoparlar dışında önlerinde  aşılması gereken çok büyük bir engel daha var. Masai nehri. 1 yıldır kendilerini bekleyen timsahlarla dolu bu nehirden , timsahlara yakalanmadan ve boğulmadan geçmek zorundalar. Televizyonlarda seyrettiğimiz ve büyük göç olarak isimlendirilen bu olay ağustos ve eylül aylarında gerçekleşiyor.  En sıradışı doğa olaylarından biri olan , tam anlamıyla bir can pazarı olarak tanımlanabilecek bu nehir geçişini seyredebilmek, dünyanın en değerli seyirlerinden biri olarak biliniyor. Eğer şanslıysak hayvanların toplanarak zaman zaman gerçekleştirdiği bu olayı görme şansımız var. Kenya’nın küçük kasaba ve köyleri arasında yapacağımız yolculukla öğle saatlerine yakın , bölgeye adını veren Masai nehri yakınına kurulmuş, bölgenin en iyi Lodge’una ulaşıyoruz.  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra biraz dinlememizin ardından kocaman Serengeti bölgesinin hayvanlarınında doluşmuş olması sebebiyle , nüfus açısından tıka basa hale gelmiş Masai Mara’da , 4X4 ler ile gerçekleştireceğimiz safarimize çıkıyoruz. Safari sırasında hedefimiz beş büyük olarak adlandirılan aslan, leopar, afrika mandası, gergedan ve fil görmek. Tabiki bunların dışında çita, sırtlan, vahşi köpek, antilop, kudu, gazel, zürafa, başta akbaba ve kartallar olmak üzere birçok kuş türü, maymunlar, hepsi doğal ortamlarında bizi bekliyor. Safari sonrası otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

MASAİMASAİ 1MASAİ SERENA

 1. GÜN Masai Mara

     Şafak sökmeye başlamasıyla beraber , günün ilk safarisi için 4×4’lerimizle yine vahşi doğa’ya giriyoruz. Dün görmediğimiz hayvanlar varsa onları görmeye çalışacak ve biz uyurken avlanmış olan , özellikle aslan ve leoparların avlarının başında karınlarını doyurmalarına şahit olacağız. Hava ısınmaya başlayıp hayvanlar istirahate geçince , bizde kahvaltımız için mükemmel bir organizasyona gidiyoruz. Masai Mara nehri kıyısında Su aygırı havuzu kenarında kurulan kahvaltı soframıza. Su aygırları ve timsahların komşuluğunda , tropikal meyvelerle süslenmiş kahvaltımızı tamamladıktan sonra , macera devam ediyor. Bu kez istikamet , bölge yerlileri olan Masailerin yaşadığı köy. Yüzyıllardır bölgede yaban hayatı ile uyumla yaşamış bu kabile , hala geleneklerini devam ettirmeye çalışıyor. Çamurdan yapılma iptidai köy evleri,  sütü ve kanını karıştırıp içerek karınlarını doyurdukları sığırları, parlak kırmızı kıyafetleri ve çok zayıf incecik vücut yapıları ile bilinen Masailer , turistler için bazı el işi , tahta oyma ve incik boncukta satıyor. Köy ziyaretimizi tamamlayıp Lodge’umuza dönüyoruz, öğle yemeğimiz Lodge ‘umuzda. Akşam safarisine kadar olan vakitte isteyen misafirlerimiz havuzda serinleyebilir. İkindi vakti günün ikinci safarisi için tekrar 4×4’lerimize geliyoruz . Artık aslanlar ve leoparlar işlerini bitirmiş, karınlarını doyurmuş ve leşler , sırtlanlar, çakallar ve akbabalara kalmış durumda. Akşam safarisi ardından akşam yemeğimiz yine Lodge’umuzda.

MASAİ SAFARİHİPPO POOL BREAKMASAİ VİLLAGE

 1. GÜN Masai Mara / Naivasha Gölü

     Sabahın ilk ışıkları ile son safarimize çıkıyoruz . Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Masai Mara ve vahşi doğaya veda ederek unutulmaz anılarla Nairobi’ye doğru yola çıkıyoruz . Ancak bugün konaklayacağımız yer 4 saatlik mesafedeki Naivasha Gölü . Büyük fay hattı vadisinden geçecek olduğumuz bir yolculuk ile Naivasha gölü kenarında bulunan Lake Naivasha Country Club’a yerleşiyoruz . Otelimizde öğlen yemeğimizi aldıktan ve dinlendikten sonra 15:00’da safarimiz başlıyor. Su aygırları ile dolu gölden tekne ile geçerek, en bilineni Out of Africa olmak üzere birçok filme set olarak kullanılan ve cennetten bir köşe olarak yorumlanabilecek Crescent adasına geliyoruz. Tehlikeli yırtıcılar olmayan fakat pitonların ağaçlarda istirahat ettiği, birçok  büyük kuş türünün yuva edindiği, gazel, antilop,zebra ve zürafa gibi otoburların serbestçe dolaştığı bu adada Afrika’nın en sıradışı olan aktivitelerinden biri olan yürüyüş safarimizi yapacağız. Bu eşsiz tecrübe sonrası teknemize geri geliyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde .

MASAİ TİMSAHlakenaivashacountryclub1CRESCENT

 1. GÜN Naivasha / Nariobi

     Sabah kahvaltısının ardından Nairobi’ye doğru yola çıkıyoruz . Kenya kırsalındaki yaklaşık 2 saatlik yolculukla tekrar Nairobideyiz. Nairobide 4 aktivitemiz olacak. İlk durağımız Zürafa Merkezi, burada, bu uysal ve sempatik hayvanları ellerimizle besleme şansımız olacak. Ardından fil yetimhanesine geçiyoruz. Ailelerini kaybetmiş yavru fillerin olduğu müessesede yavru fillerle fotoğraf çekebileceğiz. Artık iyice yorulduk ama alışverişsiz de olmaz. Hediyelik eşya alınabilecek bir AVM’ye gideceğiz ve burada alışveriş için serbest zamanımız olacak. Evet sıra veda yemeğinde . Akşam yemeğimiz Kenya’nın en ünlü restoranında. Devekuşu ve timsah eti dahil çeşitli hayvanların etlerini sınırsız olarak servis eden mükemmel dekorasyonlu restoranımızda , Kenyada ki son saatlerimizide geçirdikten , sonra sabah 05:45 THY uçuşumuza kadar dinlenmek için havaalanı otelimize geçiyoruz.

nairobi-1Jiraffe Park, Nairobielephant Orphan

 1. GÜN Nairobi/İstanbul

Nairobi Jomo Kenyatta havalimanından THY ile 05:45’de uçağımız hareket ediyor 12:55’de İstanbul Atatürk havalimanına varış.

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 3000 USD
 • Tek kişi farkı +300 USD
 • Kredi Kartı Telefonla bizleri arayarak kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Kenya Tur Bedeli açıklamasıyla günün kurundan Dolar Karşılığı TL olarak]

  HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

 ◊İptal Şartları◊

 • 3 ay öncesine kadar tur iptal edilebilir.
 • 1 ay öncesine kadar tur bedelinin %50’si iade edilebilir.
 • 1 aydan daha kısa sürede tur bedelinin %20’si iade edilebilir veya son 4 güne kadar tura katılacak misafirimiz değiştirilebilir.

Tur Bilgileri◊

VİZE

 •      Kenya Bordo Pasaporttan vize talep etmektedir ( 50 USD ). Elektronik vizenizi ( http://evisa.go.ke/evisa.html ) web sitesinden seyahatimizden en az 2 ay öncesinde başvurarak almanız gerekmektedir. Bu konuda biz sizlere yardımcı olacağız.
 •      Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 •      Pasaport’un geçerlilik tarihinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

HAVAYOLU

 •      Uçuşumuz THY ile olup yolculuk esnasında yemek ikramı olacaktır ve uçuşumuz yaklaşık 7 saat sürecektir.
 •      Miles&Miles sadakat kartı olan misafirlerimiz uçuş millerini işletebilirler.

OTOPARK

 • ATATÜRK HAVALİMANI OTOPARKI : Uçak saatlerimize göre yaklaşık 450 TL fiyatı bulunmaktadır.
 • İSPARK DÜNYA TİCARET MERKEZİ : Havalimanına 10 dakika mesafededir. Buradan 10 dakikada bir hareket eden Ring araçlar ile havalimanına ulaşmak mümkündür. Sahilyolundan havalimanına doğru giderken Dünya Ticaret Merkezi tabelasından sağa girdiğinizde İSPARK P+R tabelaları sizleri otoparka yönlendirecek . E5 yönünden gelen misafirlerimiz ise havalimanı yoluna girdikten sonra, havalimanı kapısından içeriye girmeden, tünel kavşaktan, Dünya Ticaret merkezi istikametine dönecekler. Tünelden çıkışta İSPARK P+R tabelaları sizleri otoparka yönlendirecektir. Uçak saatlerimize göre yaklaşık 190 TL fiyatı bulunmaktadır.

ULKE GİRİŞ FORMU

 •      —

GÜMRÜK BEYANI

 •      —

DÖVİZ

 •      1 Dolar = 103 Kenya Şilini
 •      1 Euro = 115 Kenya Şilini
 •      1 TL = 29 Kenya Şilini

KREDİ KARTI

 •      Yaygın olarak kullanılabilir.

İNTERNET

 •      Otellerimizde ücretsiz wifi mevcuttur.

HAVA DURUMU

 •      20 ile 35 C arası bir sıcaklık beklemekteyiz. Yağmur ihtimal dahilindedir.

SAĞLIK

 •      Seyahat tarihinden en az 1 ay önce , 10 yıl süreyle koruyuculuğunu sürdüren Sarı Humma aşısı vurulması gerekmektedir . Aşı belgesi Kenya sınır polisine gösterilmek üzere yanımızda bulundurulmalıdır .
 •      Tedbir amaçlı olarak doktorunuzun tavsiyesine göre koruyucu Sıtma ilaçlarına başlamak uygun olabilir .
 •      Sürekli kullanılan ilaçların yanında ağrıkesici, antibiyotik bulundurulması faydalı olabilir.
 •      Sarı humma aşısı ve sıtma koruyucu tedavisi için , Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün 444 77 34 numaralı telefonunu arayarak size en yakın seyahat sağlığı merkezini öğrenebilirsiniz .

NE ALINIR

 •      Özellikle Masai Kabilesinin ahşap oyma ürünleri , su kabağından yapılmış mataralar , devekuşu yumurtaları

VERGİ İADESİ

 •      —

UYARILAR    

 •      Güneşten korunmak üzere şapka , güneş sütü , güneş kremi ve nemlendiriciler gerekmektedir
 •      Genelde kırsal alanlarda yolculuk yapacak olduğumuz için mola noktalarında yiyecek bulmak zor olabilir. Bu sebeple kuruyemiş , bisküvi tarzında kuru gıdaları yanımızda bulundurmak faydalı olacaktır.
 •      Haşere ve böcekleri uzak tutmak amacıyla vücudun açık yerlerine sürülebilecek haşere kovucular ve gece odada kullanmak üzere sivrisinek kovucu bulundurulması uygun olur.

FİLMLER

 •      Out of Africa ( http://unutulmazfilmler.co/out-of-africa-benim-afrikam.html )
 •      Samsara ( http://unutulmazfilmler.co/samsara.html )
 •      To walk with lions ( https://fullhdfilmler.co/istekler/to-walk-with-lions )
 •      The good lie ( http://720pizle.com/izle/altyazi/the-good-lie.html/1 )

MÜZİK

 •      Gospel
 •      Genge
 •      Gidi Gidi Maji Maji