default-logo
Duration: Bilgi İçin Arayınız

 28-31 Mart 2019◊

♦Lapland Tur Programı♦

!!Bu Gezimiz İçin Talep Toplanmaktadır . Katılmayı düşünüyorsanız 0532 450 23 74 Numaralı telefona mesaj atmanız yeterli olacaktır.!!

–                                                                                   flag-finlyandii

 • Porvoo :

 • Rovaniemi : St. Claus Köyü , Ren Geyiği Kızağı , Husky Köpek Kızağı , Kar Motoru Safarisi

 • Kemi: Buz Otel , Buz Kıran Gemisi , Cam İgloo Otel

 •  Helsinki : Sibellius Anıtı , Uspenski Katedrali , Helsinki Katedrali , Senato Meydanı , Balık Pazarı , Vanka Halle , Cumhurbaşkanlığı Sarayı , Belediye Binası , Tren Garı , Kaya Kilise Panoramik

 1. GÜN İstanbul/Helsinki/Rovaniemi

     Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde sabah 06:00 da buluşup 08:30 THY tarifeli seferimiz ile Finlandiya’nın başkenti Helsinki ye hareket ediyoruz. 11:55 de Helsinki’ye varışımız ve pasaport işlemlerimizin ardından Helsinki şehir turumuz var. Helsinki de Panoramik olarak Kaya Kilise , Uspenski katedrali , Helsinki Katedrali , Senato meydanı , balık pazarı , tren garı , Sibelius anıtı  ziyaret noktalarımız arasında olacaktır. Helsinki’de alacağımız serbest zamanda balık pazarında ünlü Somon ızgaranın tadına bakma fırsatımız olabilir. Ardından havaalanına dönüp 21:05 de Helsinki- Rovaniemi uçağımıza biniyoruz. 22:20 de kuzey kutup bölgesindeki karlar ve buzlar diyarı Lapland dayız. Bu andan itibaren her an yeşil mavi ağırlıklı bir renk yağmuru şeklinde görülebilen , meşhur kuzey ışıklarını görme ihtimalimiz var. Alanda bizi bekleyen otobüsümüz ile Rovaniemideki Scandic Rovaniemi otelimize yerleşiyoruz .

rovaniemiRENKEMİ

 1. GÜN Rovaniemi

     Sabah 08:00 da uyandırmanın ardından kahvaltı sonrası, 09:30 da hareketle Termal kıyafetlerimizi giymek üzere kayak odasına gidiyoruz . Kıyafetlerimizi değiştirdikten sonra ilk durağımız , Noel Baba’nın yaşadığı iddia edilen ve tüm dünya da Noel babanın köyü olarak bilinen St Claus köyü . Burada vereceğimiz 1.5 saatlik molada bu köy , tam kutup dairesi çizgisi üzerinde bulunduğundan , yürüyerek kutup dairesini geçmiş olacağız. İsteyen misafirlerimiz bu anı 10 eu karşılığında sertifikalandırabilirler . Ayrıca isteyen misafirlerimiz Noel Baba ile fotoğraf çektirmek , Noel Baba’nın postanesinden sevdiklerine kart göndermek , kızakla kaymak , süslü geyik kızaklarına binmek gibi aktiviteleri alabilirler . Ardından Sami isimli orta asya kökenli insanların işlettiği bir geyik çiftliğine geçiyoruz . Bu çiftlikte ren geyikleri ile 0.5 km geyik kızağı sürüşümüz var . Geyik kızaklarımız bittikten sonra bu kezde kutup köpekleri olarak bilinen husky kızaklarına binmek üzere Husky çiftliği’ne gidiyoruz. Burada öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Husky köpekleri ile 8 km lik kızak yolculuğumuz olacak . Programlarımız henüz bitmedi . İsteyen misafirlerimizle EXTRA olarak kar motoru safarisi’ne çıkacağız (150 EURO) . Akşam üstü olarak planladığımız bu aktivitede , yaklaşık 45 dakikalık sürüş sonrasında , fırında somon ve patates salatası olarak akşam yemeğimizi alacağımız tahta kulübemize ulaşıyoruz . Bu eşsiz akşam yemeği tecrübesinden sonra , bu kez gece karanlığında aynı rotayı takip ederek , safari başlangıç noktamıza dönüyoruz . Burada bizleri bekleyen otobüsümüzle buluşup otelimize geçiyoruz . 

snowmobilesnowmobile-safari-lapland-safarisaurora 3

 1. GÜN Rovaniemi/Kemi

      07:00 uyandırma ve otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08:30’da 2 saatlik yolculuğun ardından Kemi’ye varıyoruz .Varışımızı takiben dünyaca ünlü , her sene ocak ayında yeniden inşa edilen Buz otele gidiyoruz . Kar kale olarak adlandırılan , buzdan inşa edilmiş kompleksi gezip orada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından , bu kezde dünyada turist kabul eden tek buzkıran gemisi ile yapacağımız gezimiz için , buzkıran gemisine geçiyoruz . 14:00 de hareket edecek olan gemiye biniyoruz . Gemi rehberimiz öncelikle program hakkında bize kısa bir bilgi verdikten sonra , geminin makine dairesinden kaptan köşküne kadar olan tüm bölümlerini de , vereceği bilgiler eşliğinde gezdiriyor . Ardından gemimizin buzla kaplı denizde buzları kırmasını seyretmek ve ikram edilecek leziz somon çorbasını içmek için vaktimiz olacak . Belli bir noktaya gelindiğinde gemimiz , buzla kaplı denizde duracak ve aşağıya indirilen iskele sayesinde bizler , buzla kaplı denizin üzerinde yürüme şansını elde edeceğiz . İsteyen misafirlerimiz gemi personelinin buzların üzerinden açacağı havuzda , özel kıyafetler giyerek yüzebilecek . 4 saat kadar sürecek olan bu yolculuğumuz sonunda otobüsümüz ile buluşup , Buz Otelin bu kezde gece manzarasını görmek için tekrar buz otele gidiyoruz . Buz otel ziyaretimiz ardından Cam çerçeveli villalar şeklindeki Kemi Sea Glass otelimize geçiyoruz ve geceleme otelimizde .

aurora_surprise_by_torivarn-d6qsunyhusky safarirein deer

 1. GÜN Kemi/Helsinki/İstanbul

    Otelde alacağımız erken kahvaltı ardından 05:30 hareketle yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası , Oulu havalimanına ulaşıyoruz . Finnair 09:00 uçuşu ile Helsinki’ye uçuyoruz . Helsinki havalimanında otobüsümüz ile buluşup bu kez , orta çağdan kalma tahta nehir depoları ve tahta evleriyle ünlü Finlandiya’nın en bilinen turistik kasabası Porvoo’ya gideceğiz . Birlikte yapacağımız Porvoo gezimiz sonrasında öğlen yemeğini de yiyebileceğimiz serbest zamanın ardından tekrar Helsinki havalimanına dönüyoruz . 19:00 Türk Hava Yolları uçuşumuz ile İstanbul’a  hareket ve 22:25 Atatürk havalimanına varış .

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 2100 Euro
 • Tek kişi farkı +750 Euro
 • Kredi Kartı Telefonla bizleri arayarak kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksitlendirme için sizler bankanızla konuşarak taksit yaptırabilmektesiniz. Ancak bankalarınız değişen oranlarda komisyon talep edebilirler.
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Lapland Tur Bedeli açıklamasıyla günün kurundan Euro Karşılığı TL olarak]

  HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

 ◊İptal Şartları◊

 • 3 ay öncesine kadar tur iptal edilebilir.
 • 1 ay öncesine kadar tur bedelinin %50’si iade edilebilir.
 • 1 aydan daha kısa sürede tur bedelinin %20’si iade edilebilir veya son 4 güne kadar tura katılacak misafirimiz değiştirilebilir.

Tur Bilgileri◊

VİZE

Finlandiyaya giriş için Schengen vizesi gerekmektedir.

Yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarından vize istenmemektedir.

Pasaport’un geçerlilik tarihinin en az 6 ay olması gerekmektedir.


HAVAYOLU

Uçuşumuz TÜRK Havayolları ile olup yolculuk esnasında yemek ikramı olacaktır ve uçuşumuz yaklaşık 3 saat sürecektir.


OTOPARK

 • ATATÜRK HAVALİMANI OTOPARKI : Uçak saatlerimize göre yaklaşık 250 TL fiyatı bulunmaktadır.
 • İSPARK DÜNYA TİCARET MERKEZİ : Havalimanına 10 dakika mesafededir. Buradan 10 dakikada bir hareket eden Ring araçlar ile havalimanına ulaşmak mümkündür. Sahilyolu yeşilköy kavşağından havalimanına doğru giderken , Dünya Ticaret Merkezi tabelasından sağa girdiğinizde , İSPARK P+R tabelaları sizleri otoparka yönlendirecek . E5 yönünden gelen misafirlerimiz ise havalimanı yoluna girdikten sonra, havalimanı kapısından içeriye girmeden, tünel kavşaktan , Dünya Ticaret merkezi istikametine dönecekler. Tünelden çıkışta , İSPARK P+R tabelaları sizleri otoparka yönlendirecektir. Uçak saatlerimize göre yaklaşık 90 TL fiyatı bulunmaktadır.

ULKE GİRİŞ FORMU

Yok


GÜMRÜK BEYANI

Yok


DÖVİZ

Döviz olarak Euro kullanılmaktadır.


KREDİ KARTI

Yaygın olarak kullanılabilir.


İNTERNET

Otelimizde ücretsiz wifi mevcuttur.


HAVA DURUMU

-5 ile -15 C arası bir sıcaklık beklemekteyiz .


SAĞLIK

Sürekli kullanılan ilaçların yanında ağrıkesici, antibiyotik bulundurulması faydalı olabilir.


NE ALINIR

Geyik postu , Orman Meyveli Çikolatalar , Orman Meyveli reçel ve içecekler , Kürk giysiler ( Porvoo )


VERGİ İADESİ

 150 Euro üzeri alışverişlerinizde Vergi iadesi formu aldığınızda havalimanında Vergi iadesini almak mümkündür.


UYARILAR    

Atatürk havalimanından itibaren kayak kıyafetleri ve botlarınızı giymenizi tavsiye ederiz . Eldiven , atkı ve berelerimizide unutmayalım .


FİLMLER


MÜZİK